Search
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
  • :
  • :

پاورپوینت معماری مصر

پاورپوینت معماری مصر

در این پست برای شما علاقه مندان فایلی به عنوان پاورپوینت معماری مصر آماده کرده ایم که در آن به معرفی معماری مصر و ویژگی ها آن پرداخه شده است.

پاورپوینت معماری مصر

مصر کشوری است در شمال غربی قاره آفریقا و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است.
مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی و از جنوب با سودان همسایه است.
مصر از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و نوار غزه در فلسطین مرز زمینی دارد.
کرانه های رود نیل منطقه ای است که ۴۰ هزار کیلومتر مربع یعنی حدود یک بیست و پنجم این سرزمین عمدتا بیابانی را تشکیل می دهد.

 

تاریخ:

تمدن در منطقه ی کنونی مصر که در کناره رود نیل شکل گرفته در زمره ی کهن ترین تمدن ها به شمار می آید که از حدود ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد موجود است. مصر باستان سرزمین فراعنه بود و آثار برجسته ای چون اهراه سه گانه و نیایشگاه بزرگ را از آن دوران به یادگار دارد . در اسطوره های سامی محل برآمدن پیامبرانی مانند یوسف و موسی را در همان دوران و در سرزمین مصر آوردند دولت قدیم مصر در سال ۵۲۵ ق.م به دست ایرانیان سقوط کرد. این کشور در روزگار هخامنشی و همچنین در دوران ساسانی (در عهد خسرو پروی و به مدت ده سال) بخشی از شاهنشاهی ایران بود.

مقابر مصطبه ای :

این مقبره ها که مصطبه خوانده می شوند معمولا به شکل سکویی بلند و مستطیل شکل با دیواره هایی پر شیب و مفروش از سنگ یا آجر بر روی محوطه ی تدفین ساخته می شده اند. محوطه ی تدفین در عمق زیادی در زیر زمین قرار داشت و به وسیله ی هواکش به سکوی بلند متصل می شده است.

شکل مصطبه احتمالا از تپه های خاکی یا سنگی که مقبره های پیشین را می پوشانید ، الهام گرفته شده است.

 

برای دانلود این پاورپوینت از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

۵۲ اسلاید 

50,000 ریال – خرید

بازدیدها: 39
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی